S hašišem a za hašišem
Hippies měli čas na cestování, které povýšili na životní styl. Jejich bezstarostná stezka vedla z Istanbulu až do Káthmándú.
Příslušníci hnutí hippies považovali za své průkopníky a otce zakladatele populární beatníky. Článek o nich čtěte ZDE.
Hippie móda měla vliv na populární hudbu, televizi, film, literaturu a výtvarné umění. Pacifismus stoupenců hippies ovlivnil i politické dění. V neposlední řadě bylo výrazným projevem spojeným s tímto hnutím tíhnutí k mysticismu, různým druhům východních náboženství a filosofií, objevování na Západě doposud neznámých kultur a zvyků a jejich propojování se soudobou kulturou.
Jejich cestovatelské cíle jako španělská Ibiza, indická Goa nebo nepálské Káthmándú jsou dodnes legendou. Na akce se někteří přesouvali stopem, protože to bylo ekonomické, šetrné k životnímu prostředí a poznávali tak nové lidi. Populární byly také školní autobusy podobné autobusu Furthur Kena Keseyho nebo minibusy značky Volkswagen - skupiny přátel tak mohly cestovat levně a přitom společně. Patrně navždy je spojován s hnutím hippies sympaticky zakulacený Volkswagen Transporter, typ 2. Jeho karoserii mívali hippies přemalovanou veselými barvami s častým motivem květin a logo Volkswagenu bývalo někdy nahrazováno symbolem míru.
Existovala také dokonce Hippie stezka, levná pozemní trasa mezi Evropou a Jižní Asií, 1 Routeskterá spojovala velkoměsta západní Evropy přes Istanbul dále do Indie, Nepálu a jihovýchodní Asie. Káthmándú má stále svou Freak Street na památku tisíců hippies, kteří jí prošli.
Hippies měli na trase své oblíbené kavárny, restaurace a levné hotýlky, nedělali si starosti s hotelovými rezervacemi ani penězi, snažili se být na cestě co nejdéle a poznávat místní lidi a kulturu. Trasa pro ně prakticky skončila koncem sedmdesátých let s politickými změnami v dříve pohostinných asijských zemích. V poslední době se ale prý znovu stala uskutečnitelnou, i když je mnohem obtížnější a riskantnější, než kdysi.